THANK YOU TO ALL OUR CATARSE SUPPORTERS

Eduardo Godoy

Paulo Sérgio Fernandes Parola
Ticiana Martinez
Eduardo de Araujo Gomes
Bruno BMoreira
Isa Pimentel
Marcelo Herique Cescato Ricci
Ricardo Freisleben Lacerda
Henrique Ortiz
Lucio Chiminazzo Wagner
Juliano Dresch Piasetzki
Carolina de Anunciação Moreira
Pedro Paulo Dias Chaib de Sousa
Tatiana Girardi
Anna Troib
Bruno Cambi Guimarães Barros
Gabriela Koentopp
Rafael Fernando Moreira campos
Simone Linhares
Olton Kuin
Charles Rosenburst
Marcelo Antonio Braga Maingué
Italo de Carvalho Sanches
Rafael Row Wagner
Bruno Bortoli
Dulce Henning Sonnenhohl
Gabriel Coaracy
Jeú Silva Dos Santos
Sandra Picoli Rosa
Cris Lacerda
Dennis de Lima Amaral
Fernando Yamaguchi Portes
Luiz Salomão
Laura Schuhli
Valderes Maria Maestrelli Zarnicinski
Evelyne Pretti Rodrigues
Daniel Zinato Respeita
Ivo Reck Neto
Diego Borin Reeberg
Rodrigo Bandeira da Costa
Helena Engelhardt
Ana Cristina Sizenando
Alexandre Trigilio
cristiano seixas
Flavia Katcha
Jardel Lucca
Avena - Culinária Vegana
THIAGO RODRIGUES PEREIRA
Luiz Alberto
Vania Santarosa Esmanhoto
Ruston da matta louback filho
Fernando Mitsuo Kaida
Jackson Kleuson
Arthur Di Braschi
João Vitor V. Ribeiro
Emerson Nascimento
Armazem Cafe
Ana Carolina Tavares
Alziro Carvalho Neto
Roberto Augusto Pimentel
Murilo da Fonseca Lins
Alexandre Timm Vieira
rubens park
MARCOS RACY HADDAD
Cesar Henrique Vendrame
Guilherme Bueno
Almir Mendes
SERGIO ORLANDO MASSARA FILHO
Silvio Silva Junior
Samuel Fayad Gemus
Francisco Rotta Müller
Alexandre Magno Scherer Borborema
Bruno Medeiros
Jani Rogerio Branco
Santiago de Moura Luz
Pedro Carneiro Mendes
Diego Ferreira Ney
Pablo Bataglia Soares
Bruno N Pereira
Tulio Malaspina
Roberto Cardoso
Marco Aurélio Nunes da Silveira
Daniel Izidoro Calabro Queiroga
Jose Renato Figueiredo de Moura
Tiago Silveira
Rafael Gomes Machado
Rogerio Dutra
Cristiano Robson Nunes de Melo
Leonardo Rizzo de Melo e Souza
Fabio Calzavara
Yi Lun Lu
RAFAEL REZENDE FARIA
Aurelio Resende
André de Geus Cervi
Rodrigo Kirsch dos Santos
Daniel Quaranta
Carlos Lee
Felipe Hoff
Fernanda Weisheimer
Frederico Ayres Tatagiba Gonçalves
Gilvan Junior Mendes Borges
Naldo Alves Mundim Filho
Bruno W. P. Reis
Leonardo da Silva Gonçalves
Caio Corraini
J. Estel Santiago
Guilherme Gregianin Testa
Hida Maria Lambros
Marcelo Zangrandi
Rafael cassani
Vinícius Fonseca
Douglas Pininga Branco
Luciano U. Werner
Lucas R. Teckemeier
Francisco Santarosa Esmanhoto
Leandro Mattiuz
Guilherme Pañella
Marcelo Maia Rosa
André Casati
Bruno BMoreira
Geo Marques Neto
Yashu Yang
Angelo Rodrigo de Jesus Servo
José Medeiros de Carvalho Neto
André Luís Nesello
ROBERTO PALACIO DUAILIBE
Heitor Valadão
Gustavo Bertolini
Rafael Oliveira
Tomás German
Alexander Jamas
MARCELO
Tony Chen
Carolina Olsen Garofani
João Henrique Pinheiro Dias
Julia Fortini Souza
Luciana Lima
Gabriel José Melim Schwartz
Alexandre da Cunha Matte
rafael batalha martins
Tiago Spineli
João Marcos Merkle Zoccoli
André fotógrafo
thomas andreas behlau ziemer
JORGE COSTA DINIZ GONÇALVES
Marcos Jost Silveira
Rodrigo Kirsch dos Santos
Rômulo Jorge de Oliveira Dornelas
Leandro Nunes Azevedo
Matheus Rocha
Andre Galizia
Carolina Fernandes Martins
Guilherme Bauer
Thiago Santos Costa
Aline Doce Gonçalves
Eduardo Coelho Nogueira
Kim Ossenblok
VINICIUS VERÇOZA VIANA
Luiz Carlos Vicente Coelho
Vinicius Reis Galdino Xavier
Andre Alves Franco
Antonio Osvaldo de Freitas Júnior
Lucas Goulart Collares
Eduardo Monteiro Rocha
Gabriel Guaraná dos Santos
Marcia Engelhardt
Bruno S. Innecco
Caio lo bianco
Daniele Volcov
Marcio da Rocha Azevedo Gorga
Matteo Gavazzi
Pedro Paulo de Oliveira Nunes
Thiago Santos
Wagner Gumz
Daniel Gallo
Ernani Roberto Ritter
Olavo Pimentel
Felipe Raucci
Flávio Nogueira
Leonardo Argento Rebelo
Maíra Tanaka Gomes
Richard Orciuch
Marcia Grando Guereschi
Marcelo Secchin Pinheiro
Sérgio Jaques Hartenberg
Juliano Nugent da Silva
Victor Martins
Andre Brazoli
Anette Moldvaer - Dormant
Carlos Amorim Jr
Sheila Vieira dos Reis
Claudio Miyawaki
Danilo Marchiori
José Horácio Daolio
Marcio da Rocha Azevedo Gorga
Pedro Henrique Rodrigues de Melo da Cunha
Caio Casseb
Eduardo Rimoli Hillebrand
Helena Engelhardt
Diego Venicio Santos Argôlo
Renato Rennan Rezende
Carlos Eduardo de Faria Ronca
Ilgo Yoshio Takeda
Lourival May Chula
Raphael de Souza
Vinicius Sartori
Lucas Aragão Bessa
Felipe Telles
Igo Bandeira Fernandes
Edson Silva Reis
Lucio Chiminazzo Wagner
Thiago Nakaguishi
Seiti Yamashiro
Wenden Souza da Costa
Henrique Ortiz
Matheus de Oliveira
Napoleon Goh Mizusawa
Pedro Nery
Weslley Dalcol Leite
Emilia Borges da Silva
David Pessoa de Aguiar
Gustavo Madalon
Arthur Rezende
Mario Geraldo Gobbato Karl
Wellington Dijan de Arruda
Danilo Conceição Bananeira
Gabriel Born
Guilherme Hilário
Fernando Delfini
Felipe Augusto Oliveira
Pedro Leonardo Ribeiro Sarmento Vilela
Teidy Hirahata Nakao
Pedro de Brito Sarolli
Juliano Daros Amboni
Marcelo Hanada Viotto
Conrado De Biasi
Filipe Barsan Suzin
Juan Martin Goyen
Thiago Carvalho Bayerlein
Erick Lopes
Hugo Wolff
Joana Bretas Cabral Rondon Guasque
Leonardo L Ferreira
Onildo de Barros Correia Filho
Sinei Galvao da Silva
Thiago Mondini
Wagner Boza
Rafael Dias Sayão Lobato
Bernardo Ferreira da Luz
Fagner Seffrin Adler
Munir Bucair Filho
Morgana Miranda Correia Lima
Renato Arriel Avelar
Rogério Fernando Pires da S. Filho
Romário Sidrone de Souza
Apoenã Passos Passamani
Augusto Neves
Gabriel Fernandes Lobo
Guilherme Zanelato Correa
João Victor Temporão Monteiro
Juliano Monteiro
Lucas Sávio Oliveira da Silva
Maria Bretas
Marília Zannon de Andrade Figueiredo
Maya Sfair
Rafael Meneguzzo Sartor
José Samuel de Miranda Melo Neto
Thiago Lima Ribeiro
Uli Oreggia
Walkir Fernandes
GIOVANI GODOI
Gleydson Alves Caetano
Etivaldo Gomes
Sérgio André Vasconcelos
Gustavo Possas Pereira
Themistocles Gomes de Figueiredo Gondim
Caleb Benjamim
Eduardo Costa Oliveira
Érico Teruaki Yuri
Gustavo Jose Samartin
Hermínio Holanda Coelho
João Gabriel Monteiro de Souza
Juliano Augusto de Carvalho Franco
João Victor Moreira
Kellsens Willamos da Silav
Marcus Henrique Derencius 
Ricardo Mesquita Queiroz de Abeci
Thiago da Silva Almeida
Neil Armstrong de Almeida
Ana Paula Pires
Paulo Ricardo Rocha Farias
Stefanelli Knabben
Maurício Tavares de Almeida
Fernando Yokota
Caio Nogueira Sousa
Roberto Buaiz
Sidonio Lemos de Melo Júnior
José Mateus de Melo Alves
Enoteca Saint VinSaint
Erulos Ferrari F.H.